foto: youtube printscreen
Vučević nakon hapšenja Srba na KiM: „Kurti nastavlja političko i fizičko nasilje“

Predsednik SNS i savetnik predsednika Srbije za regionalna pitanja Miloš Vučević izjavio je danas da je hapšenje sedmoro časnih direktora zdravstvenih i obrazovnih institucija u AP Kosovo i Metohija, bez ikakvih dokaza, samo zato što su Srbi, poslednji u nizu primera kršenja svih civilizacijskih normi i osnovnih postulata vladavine prava sa potpisom Aljbina Kurtija.
– Lažni premijer lažne države ima saveznika u lažnom predstavniku Srba Nenadu Rašiću, koji je „prodao veru za večeru“. Zbog takvih, na predstojećim izborima Srpska lista će dobiti još snažniju podršku jer je najsnažnija brana srpstva u našoj južnoj pokrajini – naveo je Vučević na društvenoj mreži „X“.

Prema njegovim rečima, ono što danas vidimo u AP KiM jasno pokazuje da Kurti sa svojim jatacima ima nameru da nastavi sveobuhvatno političko, pravno, institucionalno i fizičko nasilje nad Srbima.
– Po Kurtiju, ako ste Srbin, možete biti hapšeni, optuženi i držani u pritvoru koliko god to on želi. Zato su važni vanredni parlamentarni izbori 7. juna, jer je glasanje za Srpsku listu ujedno i glas protiv Kurtijevog režima, čiji deo je i Nenad Rašić, koji slavi OVK – naglasio je Vučević.
Dodao je da narod vidi ko je vera, a ko nevera.
– Za razliku od blokadera koji otvoreno pljuju Srpsku listu i nisu u stanju da pričaju o Kosovu i Metohiji, a hoće da vode državu, Srbija predvođena Aleksandrom Vučićem će se uvek zalagati za principe međunarodne vladavine prava i Povelju UN, vodiće politiku mira i stabilnosti i boriti se za interese svog naroda na Kosovu i Metohiji – poručio je Vučević.
U Gračanici je u utorak privedena grupa direktora srpskih obrazovnih i zdravstvenih institucija zbog sumnje da su navodno počinili krivično delo „kršenje slobodnog opredeljenja birača“, a iz tužilaštva privremenih institucija u Prištini saopšteno je da su oni privedeni nakon tvrdnji ministra za zajednice i povratak u tehničkom mandatu Nenada Rašića o navodnim pretnjama biračima pred izbore 7. juna.
izvor: 24 sedam



