Demokrate su više fokusirane na napad na bivšeg predsednika Donalda Trampa nego na rešavanje strašnih ekonomskih pitanja kao što je inflacija, rekao je Tramp u sredu reagujući na najnoviji izveštaj, ističući da su demokrate spremne da „unište našu naciju“ da bi postigli svoje ciljeve.
Trampove primedbe su usledile nakon izveštaja Ministarstva rada u sredu koji pokazuje da su cene porasle na godišnjoj stopi od 9,1 odsto u junu. Кako izveštaj pokazuje, poskupljenja u nekoliko pojedinačnih kategorija su daleko gora. Hrana je porasla za 10,4 odsto u odnosu na pre godinu dana, gorivo za 59,9 odsto, struja za 13,7 odsto, nova vozila za 11,4 odsto, odeća za 5,2 odsto, a usluge prevoza za 8,8 odsto, navodi se u izveštaju.
Dalje, realna prosečna zarada po satu i nedeljno za zaposlene u SAD pala je za jedan procenat tokom prošlog meseca.
„Inflacija je upravo dostigla 40-godišnji maksimum od 9,1 odsto, što je užasno za našu zemlju“, naveo je Tramp u saopštenju, napominjući da su cene pojedinačnih artikala, kao što je gorivo, daleko više.
„Cene goriva porasle za 60%, avionske karte za 34%, jaja za 33%—kako ljudi mogu ovo da prežive? Кako preduzeća mogu ovo da prežive?“ upitao je Tramp.
„Naša zemlja je trenutno tako slaba jer radikalna levica i demokrate nemaju pojma šta rade. Sve što žele da urade je da ‘ščepaju Trampa’ i voljni su da unište našu naciju da bi to uradili”, nastavio je on, predviđajući da američki narod neće dugo tolerisati trenutnu ekonomsku situaciju.
„Amerika neće dozvoliti da ovo još dugo traje. Ne glasajte za radikalne leve demokrate, glasajte za republikance Ameriku na prvom mestu — Spasite Ameriku!“ dodao je Tramp.


